Wiesława Gąsowska

Pani Marianna Wiesława Gąsowska w 1966 r. ukończyła studia muzyczne na Wydziale Instrumentalnym PWSM w Warszawie ( specjalność fortepian) w klasie prof. M. Wiłkomirskiej. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako nauczyciel fortepianu głównego w Państwowym Liceum Muzycznym w Lublinie. Równocześnie z pracą pedagogiczną prowadziła działalność artystyczną, współpracując z Filharmonią Lubelską, Krajowym Biurem Koncertowym w Warszawie oraz Agencją Artystyczna i Radiem Lublin. Pani Marianna Gąsowska wielokrotnie występowała na scenie Filharmonii Lubelskiej (Kameraliści Lubelscy), współpracowała z wieloma instytucjami kulturalnymi. Współpraca ta zaowocowała koncertami w wielu miastach Polski jak Warszawa, Zamki Śląskie, Łańcut, Katowice , Białystok, Kielce, Oblęgorek, Rzeszów. Pani Marianna Gąsowska występowała również z recitalami fortepianowymi oraz uświetniała wiele prestiżowych koncertów poza granicami Polski: m.in. w Madrycie, Lipsku, Francji, Holandii, w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Lyonie z okazji 150-rocznicy H. Sienkiewicza. Przez wiele lat Pani Marianna Gąsowska była Kierownikiem Zakładu Instrumentalistyki, jak również z ramienia Rektora UMCS prowadziła zajęcia z fortepianu ze studentami Stanów Zjednoczonych Ameryki, pracowała w charakterze wykładowcy na Wydziale Muzyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie jest ona również nauczycielem fortepianu i akompaniatorem w Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie, Prywatnej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie oraz wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS. Przygotowuje uczniów na liczne koncerty zarówno szkolne jak i dla środowiska lokalnego, pełniąc rolę nie tylko nauczyciela prowadzącego, ale także doskonałego akompaniatora. Za duży wkład w rozpowszechnianie kultury w środowisku lokalnym otrzymała listy gratulacyjne i podziękowania ze strony miejscowych władz, instytucji kulturalnych, dyrekcji oraz zarządu Stowarzyszenia Szkół Artystycznych "PRO ARTE" oraz honorowy order Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej".